iPhone üretiminde aksama bekleniyor!

 iPhone üretiminde aksama bekleniyor!

Dünya genelinde etkisini sürdüren Korona virüsü pandemisi sebebiyle yarı iletken çip krizi büyüyor. Üretim merkezlerinin kısa süreliğine kapalı kalması ve kapasitelerini düşürmek zorunda kalmaları büyük bir çip krizinin sebebini oluşturuyor.

iPhone Üretiminde Aksamayla Karşı Karşıya!

iPhone üretiminde aksama bekleniyor. Yalnızca iPhone modellerinde değil tüm yarı iletken çip kullanan şirketlerin bu konuda sorun yaşaması bekleniyor. Apple‘ın en büyük parça tedarikçileri arasında yer alan Foxconn önümüzdeki günlerde kapasiteyi yüzde 10 düşürmeyi planladığı iddia ediliyor. Eğer bu iddia gerçekleşirse iPhone üretiminde aksamalar yaşanacak.

Aksamaların ortaya çıkmasıyla birlikte fiyatların da artışa geçme ihtimali bulunuyor. Bu da doğrudan kullanıcıların cebine yansıyor.

iPhone üretiminde aksama bekleniyor!

Çip Sorunu Büyüyor: Akıllı Telefon Fiyatları Artabilir

Korona virüsü tüm sektörleri bir hayli etkiledi. Bu sektörlerin başında ise yarı iletken çip sektörü geliyor. Birçok yarı iletken çip üreten şirketler tam performans çalışıyor ancak yüksek talebe yetişemiyor. Bu da üretimlerin aksamasına sebep oluyor. Akıllı telefon üreten şirketlerle birlikte otomobil üreticileri de bu sorundan bir hayli etkileniyor.

Akıllı telefon üreten şirketlerin yöneticilerinden gelen açıklamalar ise kullanıcıların bu durumdan bir hayli etkileneceği yönünde. Xiaomi Başkanı Wang Xiang yaptığı açıklamada akıllı telefonların fiyatlarının bu sebepten dolayı artabileceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir