Xiaomi MIUI 13 güncellemesi ile sanal RAM sunacak!

MIUI 13 güncellemesi

Xiaomi MIUI 13 güncellemesi ile sanal RAM sunacak!

ABONE OL 

Akıllı telefon üreticileri duyurdukları modelleri giderek daha güçlü hale getiriyor. Şimdi neredeyse tüm şirketler tarafından sanal RAM sunulmaya başlandı. Xiaomi de MIUI 13 güncellemesi ile birlikte sanal RAM sunacak markalar arasında dahil olacak.

MIUI 13 Güncellemesi ile Sanal RAM Geliyor!

Xiaomi hakkında sızıntılarda bulunan birkaç kaynağa göre MIUI 13 güncellemesi önümüzdeki ağustos ayında duyurulacak. Merakla beklenen kullanıcı arayüzü MIUI 13 aynı zamanda sanal RAM sunacak. Peki sanal RAM nedir? Sizlere kısa bir şekilde bununda açıklamasını yapacağız.

Xiaomi MIUI 13 güncellemesi ile sanal RAM sunacak!

Sanal RAM Nedir?

Sanal RAM dediğimiz özellik, telefonlarda yerleşik olarak bulunan depolama kapasitesinden RAM için bir bölümün ayrılarak kullanılmasıdır. Örnek vermek gerekirse 64 GB depolama kapasitesine sahip bir akıllı telefonunuz olduğunu varsayalım. 6 GB RAM kapasitesi de özellikler arasında yer alıyor olsun. MIUI 13 güncellemesi ile birlikte sunulması beklenen 3 GB büyüklüğündeki sanal RAM kapasitesi sayesinde RAM 9 GB’a yükselecek.

Depolama kapasitesi de 61 GB olarak kullanılabilecek. RAM dediğimiz özellik geçici bir depolama kapasitesi olduğu ve işlemlerin hızlı gerçekleşmesini sağlayan bir parça olduğu için sanal RAM ile birlikte akıllı telefonların performans anlamında ilerleyeceğini bariz bir şekilde görebileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir