Xiaomi çalışanlarına hisse dağıttı!

Xiaomi çalışanlarına hisse

Xiaomi çalışanlarına hisse dağıttı!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, çalışanlarına Xiaomi Group hissesi dağıttı. Toplamda çeyrek milyar dolarlık hisse dağıtımı çalışanları aynı zamanda şirket ortağı haline getirdi.

Xiaomi Çalışanlarına Hisse Verdi!

Xiaomi Group, şirkette çalışan seçkin çalışanlara, genç ve yeni mezun mühendislere ve tecrübeli mühendislere kişi başı 470 bin Hong Kong doları (60.500 dolar) değerinde hisse dağıttı. Toplamda 1.84 milyar Hong Kong dolar (yaklaşık 240 milyon dolar) dağıtan şirket toplamda 3.904 çalışanına 70.232 milyon adet hisse dağıtmış olacak.

Xiaomi kısa mazisine rağmen üretmiş olduğu ürünlerle kısa sürede dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmayı başardı.

Xiaomi çalışanlarına hisse dağıttı!

Xiaomi Dikey Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Akıllı telefon üreten dünya devi şirketler katlanabilir akıllı telefon üretimi de yapmaya başladı. Fiyat olarak bu akıllı telefonla el yaksa da ilgi gördüğünü söylemek mümkün. Bu akıllı telefon üreten şirketler arasında yakın zamanda Xiaomi de dahil olabilir.

Çin merkezli teknoloji şirketi, dikey katlanabilir telefon patenti aldı. MySmartPrice tarafından paylaşılan görsel açık bir şekilde tasarımı bizlere gösteriyor. Dikey bir tasarımı tercih eden Xiaomi, akıllara Galaxy Z Flip modellerini getiriyor. Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi (CNIPA)’nden alınan patentte USB-C girişi görünüyor ancak 3.5 mm jak girişine akıllı telefonda yer verilmemiş.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.