Akbank yeni kararları açıkladı

Akbank yeni karar

Akbank yeni kararları açıkladı

ABONE OL 

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank dünden bu yana mobil erişim sorunu ile karşı karşıya. Yalnızca mobil erişim değil tüm internet bankacılığı şu an kullanılamıyor. Sorunlar devam ederken alınan yeni kararlar açıklandı.

Akbank Yeni Kararlar Aldı!

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank, dünden bu yana internet bankacılığı ile ilgili problemler yaşıyor. Herkesin aklına hacklenme ile ilgili sorular gelse de banka dün yaptığı açıklama ile bu iddiaları yalanlamıştı. Bugün ise alınan yeni kararlar açıklandı.

Akbank yeni kararları açıkladı

Akbank, tüm kredi ve kredi kartı ödemelerini 1 günlük faizsiz bir şekilde ertelendiğini açıkladı. Bu sayede erişim sorunu yaşayan müşteriler, bankadan kaynaklanan bir sorun sebebiyle faiz ödemek zorunda kalmayacak. İşte alınan kararlar:

  • Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenecektir.
  • Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.
  • Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.
  • Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Ayrıca kararların ardından şu ifade kullanıldı:

”Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır. Hizmetlerimizde yaşanan aksaklık için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.