Tosuncuk bugün Türkiye’ye getiriliyor!

Tosuncuk bugün Türkiye'ye getiriliyor

Tosuncuk bugün Türkiye’ye getiriliyor!

ABONE OL 

Tosuncuk lakabıyla bilinen Mehmet Aydın, Çiftlik Bank isimli platform sayesinde ülkemizde 140 bine yakın kişiyi dolandırmıştı. Brezilya’da Türkiye Konsolosluğu’na teslim olan Mehmet Aydın bugün Türkiye’ye getiriliyor.

Tosuncuk Getiriliyor!

Çiftlik Bank isimli bir platform kurarak toplamda 132 bin kişiden 1.14 milyar Türk Lirası dolandıran Aydın, 1 Temmuz tarihinde Brezilya Sao Paulo’da teslim oldu. Teslim olmadan önceki gün bir video ile açıklama yapan Mehmet Aydın şu ifadeleri kullanmıştı:

”Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Mehmet Aydın’ın bugün sabah uçağa bindirilip Türkiye’ye getirileceği açıklandı. Uçak 22:50 saatlerinde Türkiye’ye inmiş olacak.

Tosuncuk bugün Türkiye’ye getiriliyor!

Çiftlik Bank Bitcoin Madenciliği Yapmış

Yaklaşık 500 milyon TL‘lik vurgun yapan Mehmet Aydın, açtığı ve reklam malzemesi yaptığı çiftliklerde Bitcoin madenciliği yapıyordu. Çin ve İstanbul’dan olmak üzere toplamda 500 adet Bitcoin madencilik cihazı satın alan ‘Tosuncuk‘ bu cihazlar için 11 milyon 460 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

2018 yılının şubat ayında tüm madencilik cihazlarının toplanılıp bir tıra yüklendiği ortaya çıktı. 500 adet madencilik cihazı iddialara göre Uruguay‘a kaçırıldı. Uruguay’daki elektrik birim ücretlerinin düşük olması sebebiyle cihazların oraya gönderildiği düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir