Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu

Mehmet Aydın teslim

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu

ABONE OL 

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılıklarından olan Çiftlik Bank‘ın kurucusu Mehmet Aydın Brezilya’da teslim oldu. Dün de yine Mehmet Aydın tarafından teslim olacağını açıkladığı bir video gelmişti.

Mehmet Aydın Teslim Oldu!

Çiftlik Bank‘ın kurucusu ve yüzbinlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın, dün bir video paylaşmış ve mağdur olduğunu ifade etmişti. Toplamda 132 bin kişiden 1.14 milyar Türk Lirası dolandıran Aydın, bugün Brezilya Sao Paulo’da teslim oldu. Dün açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

”Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

Çiftlik Bank Bitcoin Madenciliği Yapmış

Yaklaşık 500 milyon TL‘lik vurgun yapan Mehmet Aydın, açtığı ve reklam malzemesi yaptığı çiftliklerde Bitcoin madenciliği yapıyordu. Çin ve İstanbul’dan olmak üzere toplamda 500 adet Bitcoin madencilik cihazı satın alan ‘Tosuncuk‘ bu cihazlar için 11 milyon 460 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

2018 yılının şubat ayında tüm madencilik cihazlarının toplanılıp bir tıra yüklendiği ortaya çıktı. 500 adet madencilik cihazı iddialara göre Uruguay‘a kaçırıldı. Uruguay’daki elektrik birim ücretlerinin düşük olması sebebiyle cihazların oraya gönderildiği düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir