Windows 7 ve Windows 8.1 desteği sonlandı!

Windows 7 ve Windows 8.1 desteği

Windows 7 ve Windows 8.1 desteği sonlandı!

ABONE OL 

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 desteğinin sonlandığını açıkladı. Şirket yeni sürüme sahip bir bilgisayara geçmeyi öneriyor.

Windows 7 ve Windows 8.1 Desteğinde Sona Gelindi

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 sürümlerine olan desteğin sonlandırıldığını açıkladı. Bilindiği gibi 2020 yılında Windows 7’ye olan destek sonlandırılmış ve ücretli bir şekilde 3 yıl daha destek verilmişti. Ancak yapılan son açıklamada her iki sürümün de desteğinin kesildiği açıklandı.

Microsoft, yaptığı açıklamada yeni bir bilgisayara geçmeyi de önerdi. Ayrıca Windows 7’den herhangi bir sürüme yükseltme mümkün olmazken Windows 8.1’den yeni sürümlere geçmenin mümkün olduğu da açıklandı.

Windows 7 ve Windows 8.1 desteği sonlandı!

Windows 12 Çıkış Tarihi İddiası

Windows Central tarafından hazırlanan raporda Windows 12 çıkış tarihi hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu rapora göre Windows 12, 2024 yılında karşımıza çıkacak. Bu da Microsoft şirketinin tıpkı eskiden olduğu gibi 3 yılda bir yeni bir sürüm yayınlaması anlamına geliyor.

Microsoft‘un yıllardır sürdüğü ancak son sürümlerde es geçtiği ”3 yılda bir yeni sürüm” hamlesine yeniden dönüş yapacağı iddia ediliyor. Bu sayede şirket en güncel sürümü kullanan kullanıcı sayısında artış elde edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir