iPhone 15 tuş takımı değişecek!

iPhone 15 tuş takımı

iPhone 15 tuş takımı değişecek!

ABONE OL 

Bu yıl karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisi ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Bu sızıntıya göre iPhone 15 serisindeki tuş takımında değişikliğe gidilecek.

iPhone 15 Tuş Takımında Köklü Değişiklik

iPhone 15 serisinin tuş takımlarında kökten bir değişim planlanıyor. Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan sızıntıya göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerindeki tuş takımının tıpkı iPhone 7’deki ”Home” butonu gibi yarı dokunmatik olması bekleniyor.

Güç düğmesi ve ses düğmeleri için yarı dokunmatik yapıya sahip olan Taptic Engine teknolojisinin yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde yer alacağı da gelen sızıntılarda belirtiliyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin normal tuş takımıyla karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın Pro ve Pro Max modellerine eskisinden daha fazla önem verdiği bir kez daha görüldü.

iPhone 15 batarya
iPhone 15 tuş takımı değişecek!

iPhone 15 Deneme Üretimi için Start Verildi

iPhone 15 serisi bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak. Yine her yıl olduğu gibi üretimin büyük çoğunluğu Çin’de gerçekleştirilecek. Çin’de başlayan deneme üretimleriyle ilgili henüz net bir bilgi yok ancak iPhone 15 serisine dair sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Foxconn fabrikalarında üretilen iPhone’larla ilgili daha önceden alınan üretimin kaydırılması hamlesi de bu yıl hayata geçirilecek. Bu yıl üretilecek iPhone modellerinin yüzde 5’inin Hindistan’a kaydırılması hedefleniyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir