iPhone 15 deneme üretimleri başladı

iPhone 15 deneme üretim

iPhone 15 deneme üretimleri başladı

ABONE OL 

Apple, her yılın eylül ayında olduğu gibi bu yılın eylül ayında da yeni iPhone modellerini duyuracak. Bu yıl karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisinin deneme üretimleri başladı.

iPhone 15 Deneme Üretimi için Start Verildi

iPhone 15 serisi bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak. Yine her yıl olduğu gibi üretimin büyük çoğunluğu Çin’de gerçekleştirilecek. Çin’de başlayan deneme üretimleriyle ilgili henüz net bir bilgi yok ancak iPhone 15 serisine dair sızıntılar gelmeye devam ediyor.

iPhone 15 deneme üretimleri başladı

Foxconn fabrikalarında üretilen iPhone’larla ilgili daha önceden alınan üretimin kaydırılması hamlesi de bu yıl hayata geçirilecek. Bu yıl üretilecek iPhone modellerinin yüzde 5’inin Hindistan’a kaydırılması hedefleniyordu.

Ayrıca Çin ve Hindistan’daki üretimlerin aralarındaki süre farkı da Apple tarafından azaltılmaya çalışılıyor.

iPhone 15 Bataryasıyla Daha Az Pil Tüketimini Sağlayacak

iPhone 15 serisinin Pro modellerinde Apple A17 Bionic çipin yer alacağı ve bu çipin yüzde 35 daha az enerjiyle çalışabildiği açıklandı. 3nm süreciyle üretilecek olan A17 Bionic çipi hakkında bir açıklama da üretimi yapacak olan TSMC şirketinin yöneticisinden geldi.

TSMC Başkanı Mark Liu, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde yer alacak Apple A17 Bionic çipinin yüzde 35 daha az enerjiyle çalışabileceğini açıkladı. Liu, 3nm sürecinin 5nm süreci ile kıyaslandığında daha az pil gücüne ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir