Windows 12 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!

Windows 12 çıkış tarihi

Windows 12 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!

ABONE OL 

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemi olan Windows‘un en güncel sürümüne dair yeni iddialar gelmeye başladı.

Windows 12 Çıkış Tarihi İddiası

Windows Central tarafından hazırlanan raporda Windows 12 çıkış tarihi hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu rapora göre Windows 12, 2024 yılında karşımıza çıkacak. Bu da Microsoft şirketinin tıpkı eskiden olduğu gibi 3 yılda bir yeni bir sürüm yayınlaması anlamına geliyor.

Microsoft‘un yıllardır sürdüğü ancak son sürümlerde es geçtiği ”3 yılda bir yeni sürüm” hamlesine yeniden dönüş yapacağı iddia ediliyor. Bu sayede şirket en güncel sürümü kullanan kullanıcı sayısında artış elde edecek.

Windows 12 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!

Windows 11’den Önemli Yenilik

Google Chrome ya da benzeri internet tarayıcılarında gezinirken birden fazla sekme açıp sekmeler arasında geçiş yapabiliyoruz ancak aynı özelliğin Windows içerisindeki dosya gezgininde olmaması negatif bir durumdu. Microsoft yeni işletim sistemine getireceği yeni güncelleme ile bu duruma bir son veriyor.

Artık dosya gezgininde açtığımız birden fazla dosya ayrı ayrı olarak değil, tek ekranda birden fazla sekme olarak görünebilecek.

Windows 11 Kullanım Oranı Açıklanmıştı

Analiz için Windows 10-11 kullanan 60 bin bilgisayar incelenirken sürüm dağıtım istatistiklerine göre Windows 11 kullananların oranı yüzde 16,5‘e ulaşmış durumda. Bu istatistik de kasım ayından bu yana kullanım oranının iki katına çıktığını gösteriyor.

Kullanılan Windows sürümlerinde ise ortaya çıkan enteresan bir bilgiye göre Windows 10 21H1 sürümü, yüzde 28,6‘lık kullanım oranıyla en popüler sürüm olarak karşımıza çıkıyor. İkinci sırada Windows 10 20H2 sürümünü yüzde 26,3‘le görüyoruz. Windows 10 21H2 işletim sistemi sürümünün kullanım oranının da Kasım ayından bu yana üç katından fazla artarak yüzde 12,1‘e ulaştığını belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir