WhatsApp’a yakında gelecek yenilikler

 WhatsApp’a yakında gelecek yenilikler

WhatsApp platformuna her geçen gün yenilikler gelmeye devam ederken geleceği neredeyse kesin olan yeni özellikleri sizler için derlendi. Bir haber sitesi tarafından derlenen yeniliklerin yeni simgeler ya da kurulum dosyaları içerisine gizlenmiş ve henüz kullanılmayan yeni bir menü içi kodlar olabileceğini belirtelim. Yeni özellikler kesin olmamakla beraber oldukça ilginç yenilikler barındırıyor. Gelin hep beraber göz atalım.

WhatsApp’a Yakında Gelecek Yenilikler

  • Ne kadar depolama alanının kullanıldığı ve ne kadar depolama alanının boş olduğunu görebileceğiz ve uygulamanın cihazımızda ne kadar yer kapladığını yönetebileceğiz.
  • Sticker’lara özel bir arama aracı getirilecek ve istediğimiz sticker’ı belli kelimelerle aratıp daha kolay bulabileceğiz.
  • Daha önce kaldırılan ya da küçültülen kamera kısayolu yeniden gelecek.
  • Her görüşmeye ayrı arka plan ekleme özelliği gelecek.

Süresi dolan mesajları silme özelliği geliyor

Şirket şimdi de platforma süreli mesaj özelliği eklemek istiyor. Yeni eklenecek olan özellikte attığınız mesajın birkaç saniye ile bir hafta arasında seçtiğiniz bir sürede otomatik olarak silinmesi amaçlanıyor. “Süresi dolan mesajlar” adı verilen özellik şu sıralarda Android için test ediliyor.

whatsapp süresi dolan mesajlar

Gizlilik ve güvenliğe odaklanılan yeni özellikle beraber şirket, kullanıcılarının uygulama deneyimini ve konforunu arttırmayı hedefliyor. Halihazırda Signal ve Telegram uygulamalarında da kullanılan özelliğin nihayet WhatsApp’a da gelecek olması kullanıcıları sevindiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir