Formula 1 Türkiye seyircili olacak

 Formula 1 Türkiye seyircili olacak

Geçtiğimiz günlerde açıklanan karara göre Formula 1 Türkiye yeniden yarış takvimine alındı. Sevinçle karşılanan bu karar sonrasında İstanbul Park yönetiminden yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre yarış seyircili düzenlenecek.

Formula 1 2020 Takviminde Türkiye Yer Alacak

Formula 1 ile İstanbul Park arasında resmi anlaşmalar yapıldı. Formula 1 Twitter hesabından yapılan takvim açıklamasında Türkiye’de yer alıyor. 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek 14. Round ülkemizde koşulacak.

Düzenlenecek olan yarışın seyircili olma ihtimalinin olduğunu söyleyen İstanbul Park yönetimi kapasitenin 100 bin olduğunu söyledi. Durumun değişkenlik gösterebileceği de belirtildi. Ülkemizde Korona virüsünün etkileri hala sert bir şekilde sürerken böyle bir kararın alınması ciddi sonuçlar doğurabilir.

Formula 1 Türkiye Bilet Fiyatları

İstanbul Park yönetimi yarışların seyircili düzenlenmesi halinde bilet fiyatlarının 30 TL olacağını açıkladı.

İstanbul Park yöneticisi Vural Ak Formula 1’in yeniden ülkemizde düzenlenecek olması ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana, Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi konusundaki çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız, Türkiye’nin en önemli yatırımlarından Intercity İstanbul Park’taki büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtacağız.” 

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir