WhatsApp süreli mesajlar ve mesaj tepkileri güncellemesi

WhatsApp süreli mesajlar ve mesaj tepkileri güncellemesi

WhatsApp süreli mesajlar ve mesaj tepkileri güncellemesi

ABONE OL 

WhatsApp, yılın başından beri Meta’nın devamlı güncellediği uygulamalardan biri oldu, platformda şimdi de mesaj tepkileri yenilenip güncellenirken süreli mesajlar özelliği uygulamaya eklendi.

WhatsApp Süreli Mesajlar ve Mesaj Tepkileri Güncellemesi

Dün, WhatsApp süreli mesajlar özelliği tanıtıldı. Yeni özellik ile birlikte herhangi bir kişiyle konuşmalarımızı belli bir süre sonra silinecek şekilde düzenleyebiliriz. Sınırlamak istediğimiz kişinin profiline girdiğimiz zaman Süreli Mesajlar etiketini görebilirsiniz. Bu kısma giriş yaptığınız zaman karşınızda 24 Saat, 7 Gün, 90 Gün ve Kapalı seçenekleri yer alacak. Hemen alt kısmında ise bu seçeneği bir varsayılan haline getirebilmek için Varsayılan mesaj süresini kullanın seçeneği yer alıyor.

WhatsApp süreli mesajlar dışında bir de mesaj tepkilerinin yeni sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan görsellere göre artık tüm emojiler, mesaj tepkisi olarak kullanılabilecek.

Bu özelliğin kullanımı ise yine çok basit şekilde tasarlandı. Tepki vermek istediğimiz mesaja basılı tuttuğumuz zaman tepkilerin yanında bir artı bölümü bulunuyor, bu bölümden tüm emojilere erişip mesaja istediğimiz şekilde tepki verebiliyoruz. Şahsi kanaatim; verdiğimiz tepkilerin, emojilerde olduğu gibi sık kullanılanların en başta yer alacağını düşünüyorum.

WhatsApp Grupları Geliştirmeye Devam Ediyor

WhatsApp’da grup aramaları için bazı yeni özellikler: Artık bir aramada belirli kişileri sessize alabilir veya mesaj gönderebilirsiniz (biri kendi sesini kapatmayı unutursa harika!) büyük aramalara katılın.

Meta şirketine bağlı mesajlaşma platformu WhatsApp’ın patronu Will Cathcart, Twitter üzerinden yukarıdaki gibi yeni özelliği duyurdu. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp grup konuşmalarında yalnızca belirlediğimiz kişileri sessize alabileceğiz.

Yeni güncellemede gelen özellikler bunla sınırlı değil. Grup görüşmelerinde mikrofonu açık unutan kişiler uyarılabilecek, toplantı sırasında özel konuşmalar devam edecek ve grup görüşmelerine yeni biri katıldığında kullanıcılara bildirim gidecek.

WhatsApp’ın son zamanlarda yaptığı güncellemelerin birçoğu sesli görüşme deneyimini iyileştirmek adına ve bu konuda daha başarılı bir süreç geçirdiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir