iPhone’larda artık Instagram dondurulabilecek!

iPhone'larda artık Instagram dondurulabilecek!

iPhone’larda artık Instagram dondurulabilecek!

ABONE OL 

Bildiğimiz üzere Instagram hesabını silmek ya da dondurmak web sürümüne özel bir durumdu ve çoğu zaman sorun yaratabiliyordu. Hesap kapatmak isteyen kişilere mutlaka bir bilgisayar lazım oluyordu ve kolay erişemeyenler için bu durum can sıkıcı bir hal almıştı. Düzen değişmeye başladı ve artık hesap dondurma özelliği iOS işletim sistemine de entegre edildi.

iPhone’larda Artık Instagram Dondurulabilecek

Instagram, yılın ilk yarısı henüz tamamen bitmemişken birçok yeniliği kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. İlk yarının son gününde yeni bir özellik ortaya çıktı ve bu özellik, uzunca bir zamandır iPhone kullanıcıları tarafından bekleniyordu.

Artık iPhone telefonlarda ve iOS işletim sistemi kullanan tüm mobil cihazlarda Instagram dondurulabiliyor ve silinebiliyor.

Instagram dondurmak için Ayarlar sekmesine girdiğiniz zaman Hesap bölümü yer alıyor. Hesap Ayarları kısmında yukarıda gördüğünüz görseldeki gibi Hesabı sil seçeneği ile hesap dondurulabiliyor.

Instagram Yüz Tanıma Özelliği Getiriyor

Son zamanlarda sosyal medya ve internet söz konusu olunca çocuklar ve yaşadıkları büyük bir önem kazandı. Platform yöneticileri belli bir yaşın altındaki insanların rahatsız edici şeyleri görmesini engellemek amacıyla güncellemeler yapmaya başladı.

Instagram, aldığı yeni kararla birlikte 13 yaşından küçük kişilerin hesap açmasını engelleyecek, 13-17 yaş arası kullanıcıların hesap açabilmesi için bir kefil isteyecek. Bu güvenliği sağlamak için de kullanıcılardan yüz tanıma ile kullanıcıdan bir teyit isteyecek.

Instagram, yeni teknoloji ile kullanıcılardan kısa bir öz çekim videosu isteyecek, yaklaşık 20 dakika içerisinde bu video sayesinde bir yaş tahmininde bulunacak. Tahminde bulunan Instagram, kişinin 13 yaşından küçük olduğunu tespit ederse hesap açmasını engelleyecek, 13-17 yaş arası olduğunu tespit ederse de kullanıcıdan veli ya da bir kefil isteyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir