WhatsApp sözleşme konusunda geri adım atıyor

WhatsApp sözleşme

WhatsApp sözleşme konusunda geri adım atıyor

ABONE OL 

Bilindiği gibi WhatsApp kullanıcılarına gizlilik sözleşmesini göndermiş ve onay istemişti. Onay vermeyen kullanıcılara yaptırım uygulanacağı açıklanmıştı. Yaptırım kararı ile birlikte dünyanın birçok ülkesinden tepkiler gelmişti. WhatsApp şimdi bu konuda geri adım atıyor.

WhatsApp Sözleşme Onaylamayana Tam Yaptırım Uygulamayacak

WhatsApp sözleşme konusunda geri adım atıyor. Sözleşmeyi onaylamayan kullanıcılarına yaptırım uygulayacağını açıklayan WhatsApp, onay vermeyen kullanıcılar için adımlardan oluşan ve bu adımların sonunda WhatsApp kullanımına izin vermeyeceği bir son açıklamıştı. Gelen yoğun tepkilerle birlikte bu adımların sonunda WhatsApp’ı tamamen kullanamama gibi bir durumun söz konusu olmayacağı açıklandı.

Daha önce yapılan açıklamalar ile 15 Mayıs tarihinden itibaren sözleşmeyi onaylamayan kullanıcılara adım adım yaptırım uygulanacaktı. Ancak WhatsApp, onay vermeyen kullanıcılarına henüz yaptırım uygulamadı. Kullanıcılar herhangi bir yaptırım olmadan uygulamayı kullanmaya devam ediyor.

WhatsApp sözleşme konusunda geri adım atıyor

WhatsApp Yeni Özellik: Dosya Boyutu Büyük Fotoğraf ve Videoları Ön İzleme Yapabilme

WhatsApp büyük boyuttaki fotoğraf ve videoların kullanıcılar tarafından ön izleme yapılmasına izin veriyor. İlk olarak iOS kullanıcılarına sunulan olan özellik 2.2.71 sürümüyle yayınlandı. WhatsApp resmi Twitter hesabından paylaşılan özellik, kullanıcıların dosya boyutu büyük olan fotoğraf ve videolara ulaşmak için indirme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu özellikle birlikte kullanıcıların ön izleme gerçekleştirerek fotoğraf ve videoları görebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.