Sony, PlayStation oyunlarını mobile uyarlayacak

PlayStation oyunları

Sony, PlayStation oyunlarını mobile uyarlayacak

ABONE OL 

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, dünyanın en popüler oyun konsolu PlayStation‘ın oyunlarını mobile uyarlamaya hazırlanıyor. Daha fazla kullanıcıya erişmek için klasikleşmiş oyunları mobil uygulama haline getirmeyi planlayan şirketin adımlarını bu yıl görme ihtimalimiz bir hayli fazla.

PlayStation Oyunları Mobile Dönüşecek

Sony, tıpkı rakip şirketler gibi mobil oyun pazarının getiri anlamında daha kârlı olduğunu biliyor. Bu sebepten dolayı büyük ilgi görmüş PlayStation oyunlarını mobil oyuna dönüştürmeyi planlıyor. Sony İnteraktif Eğlence Bölümü Başkanı Jim Ryan yaptığı açıklamada şirketin mobil oyunlara yöneleceğini ifade etti.

Google, Microsoft ve Nintendo‘nun mobil oyunculara yönelik çalışmalarını örnek olarak alan şirket büyük bir oyuncu kitlesini PlayStation sayesinde elinde bulunduruyor. Bu kitleye yönelik mobil oyunlarla da gelirini arttırmayı planlayan Sony, kısa vadede bir gelir beklentisinin bulunmadığını da ifade ediyor.

Sony, PlayStation oyunlarını mobile uyarlayacak

PlayStation 5 Satış Rakamları!

Sony ilk çeyrek raporunu yayınladı. Bu raporda geçtiğimiz yıl duyurulan PlayStation 5 satış rakamları da açıklandı. Sony 31 Mart tarihine kadar toplamda 7.8 milyon adet PlayStation 5 satıldığını açıkladı. 2020 yılında ise toplamda 4.5 milyon adet PlayStation 5 satıldı. Aynı zamanda PlayStation Plus abone sayısı da 47.6 milyona yükseldi.

Sony bu dönemde 3.14 milyar dolar net kâr elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir