WhatsApp, herkesten sil özelliğinin süresini uzattı

WhatsApp, herkesten sil özelliğinin süresini uzattı

WhatsApp, herkesten sil özelliğinin süresini uzattı

ABONE OL 

WhatsApp, Google Play Beta Programı ile yeni bir güncelleme yayınladı ve sürüm 2.22.15.8’e yükseldi. Beta test kullanıcıları, herkesten sil özelliğinin süresinin uzatıldığını paylaştı.

WhatsApp, Herkesten Sil Özelliğinin Süresini Uzattı

WhatsApp bir süre önce gönderilen bir mesajı iki taraftan da silmek için herkesten sil özelliğini duyurmuştu ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için mesajı 1 saat 8 dakika içerisinde silmemiz gerekiyordu. Yeni güncelleme ile bu süre uzatıldı. Artık bir mesajı 36 saat boyunca iki taraftan da silebiliriz.

Şirket ayrıca yöneticisi olduğumuz gruplarda herhangi bir kişinin mesajını da tüm kullanıcılardan silebilmeyi test ediyor.

WhatsApp Süreli Mesajlar ve Mesaj Tepkileri Güncellemesi

Dün, WhatsApp süreli mesajlar özelliği tanıtıldı. Yeni özellik ile birlikte herhangi bir kişiyle konuşmalarımızı belli bir süre sonra silinecek şekilde düzenleyebiliriz. Sınırlamak istediğimiz kişinin profiline girdiğimiz zaman Süreli Mesajlar etiketini görebilirsiniz. Bu kısma giriş yaptığınız zaman karşınızda 24 Saat, 7 Gün, 90 Gün ve Kapalı seçenekleri yer alacak. Hemen alt kısmında ise bu seçeneği bir varsayılan haline getirebilmek için Varsayılan mesaj süresini kullanın seçeneği yer alıyor.

WhatsApp süreli mesajlar dışında bir de mesaj tepkilerinin yeni sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan görsellere göre artık tüm emojiler, mesaj tepkisi olarak kullanılabilecek.

Bu özelliğin kullanımı ise yine çok basit şekilde tasarlandı. Tepki vermek istediğimiz mesaja basılı tuttuğumuz zaman tepkilerin yanında bir artı bölümü bulunuyor, bu bölümden tüm emojilere erişip mesaja istediğimiz şekilde tepki verebiliyoruz. Şahsi kanaatim; verdiğimiz tepkilerin, emojilerde olduğu gibi sık kullanılanların en başta yer alacağını düşünüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir