WhatsApp gizlilik sözleşmesini erteledi!

 WhatsApp gizlilik sözleşmesini erteledi!

Dünyada 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesini kullanıcılarına bildirim olarak göndermiş ve kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp kullanamayacaklarını açıklamıştı. Yoğun tepkiyle ve kullanıcı kaybıyla karşılaşan WhatsApp nihayet geri adım attı ve gizlilik sözleşmesini erteledi.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Ertelendi!

WhatsApp kullanıcılarına gizlilik sözleşmesini onaylamalarını gösteren bir bildirim göndermiş ve onay vermeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacaklarını açıklamıştı. Dünyada ve ülkemizde bir hayli tepkiyle karşılanan bu durum alternatif mesajlaşma uygulamalarına yeni kullanıcılar kazandırdı.

WhatsApp yoğun kullanıcı kaybı sebebiyle geri adım attı ve gizlilik sözleşmesini erteledi. Kullanıcıların onaylama süresini 8 Şubat olarak açıklayan WhatsApp geri adım attı ve süreyi 15 Mayıs‘a kadar erteledi. Yani onay vermeyen kullanıcıların hesapları kapatılmayacak.

WhatsApp reklam sistemi detayları
WhatsApp gizlilik sözleşmesini erteledi

WhatsApp şu açıklamayı yapmıştı:

”Kısa bir süre önce Gizlilik İlkemizi güncelledik ve sizlerden çok sayıda önemli soru aldık. Şu anda yayılmakta olan bazı söylentiler nedeniyle, çok sık aldığımız bazı soruları cevaplamak istiyoruz. WhatsApp’ı, insanların gizlilikten ödün vermeden iletişim kurmalarına yardımcı olacak şekilde geliştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz.

İlkemizde yapılan güncellemelerin, arkadaşlarınız veya ailenizle aranızdaki sohbetlerin gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıkça belirtmek istiyoruz. Aksine, bu güncelleme, WhatsApp üzerinden işletmelere mesaj gönderme özelliğiyle ilgili değişiklikleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. WhatsApp üzerinden işletmelere mesaj gönderme, tamamen isteğe bağlı bir özellik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir