LinkedIn Türkiye ofisi açıyor!

 LinkedIn Türkiye ofisi açıyor!

Profesyonel iş yaşamı temalı sosyal medya sitesi LinkedIn, Sosyal Medya Yasası gereğince ülkemizde ofis açması gerekiyordu. Günlük 1 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan sosyal ağların ülkemizde ofis açarak bir temsilci belirlemesi gerekiyor. Dünya devi sosyal medya ağları henüz adım atmazken LinkedIn, YouTube, VK ve DailyMotion‘ın ardından ülkemizde ofis açmaya hazırlanan şirketler arasında yer alacak.

LinkedIn Türkiye Ofisi Açma Kararı Aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaptığı açıklamada LinkedIn platformunun ülkemizde ofis açmaya karar verdiğini ve temsilci atacağını bildirdiğini açıkladı. Yapılan açıklama:

”Reklam yasağı uygulamasının Resmî Gazetede yayımlanmasına günler kala Linkedin de ülkemize temsilci atayacağını açıkladı. Sosyal ağ sağlayıcılarının temsilci bildirimleri bizi mutlu ediyor. Diğer sağlayıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz.

Kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen 7253 sayılı kanun 1 Ekim’de yürürlüğe girmişti. Bilindiği gibi temsilci atama sadece Türkiye’de günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağlar için geçerli. Daha önce VK, Google (YouTube) TikTok ve DailyMotion temsilci atadılar.

LinkedIn Türkiye ofisi açıyor!

Ömer Fatih Sayan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya şu ifadelerle devam etti:

”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına iletecek. Sağlayıcılarda vatandaşlarınızın taleplerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturacak.

Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri. Unutmadan; reklam yasağının uygulamasını BDDK, TCMB, VDK ve ilgili tüm kamu kurumları hassasiyetle denetleyecek. Reklam veren şirketlere ayrıca ceza kesilecek.

Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız ne sosyal ağ sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları değil. Bizler sadece ve sadece ikirciliğin ortadan kalkmasını ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini bekliyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir