WhaleFarm ekibi ortadan kayboldu! Yatırımcı zararı 2.3 milyon dolar

WhaleFarm

WhaleFarm ekibi ortadan kayboldu! Yatırımcı zararı 2.3 milyon dolar

ABONE OL 

Bir DeFi projesinin hacklenmesi haberi daha karşımıza çıktı. Bu defa projeyi hackleyenler projenin sahipleri oldu. WhaleFarm isimli DeFi projesi birçok kripto parayı stake ederek yüksek oranlarda getiri vaat etmesiyle oldukça popülerleşti. Fakat ekip anlık bir satış gerçekleştirerek kayıplara karıştı.

WhaleFarm Dolandırıcılığı!

WhaleFarm isimli DeFi projesi BTC, ETH, BNB, USDT, DOT, ADA, LINK gibi kripto paraların stake edilmesi halinde yüksek getiriyi yatırımcılarına kazandıracağını iddia ediyordu. Bir süre başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren WhaleFarm, anonim ekip üyeleri tarafından ”exit scam” olarak nitelendirilen tüm varlıkların kısa süre içerisinde satılması değerinin sıfıra indirilmesi hamlesi yapıldı.

WhaleFarm token, 215 dolar seviyelerindeyken yapılan exit scam ile birlikte değeri 0.14 dolara kadar geriledi. Toplam zararın ise 2.3 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Hackerlar
Yatırımcı zararı 2.3 milyon dolar

Spartan Protocol Hacklenmişti

Spartan Protocol siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırı için 61 milyon dolar değerinde BNB kullanıldı. Binance’de de listeli olan SPARTA token Flash Loan saldırısına maruz kaldı. Fonların kurtarılması için Binance‘e başvuru yapan Spartan Protocol yöneticileri, toplamda zararın 30 milyon dolar olduğunu açıkladı.

9 parçada yapılan saldırı sonucunda çalınan kripto paralar da yine Spartan Protocol tarafından açıklandı. Saldırı sonrasında SPARTA token fiyatı 1.7 dolardan 1 dolara düştü. Binance Smart Chain ağında gerçekleşen ilk hack olması sebebiyle bu saldırı ile ilgili yapılacak açıklamalar merakla bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir