Fransa Merkez Bankası Başkanı kripto para uyarısı yaptı!

Fransa Merkez Bankası Başkanı

Fransa Merkez Bankası Başkanı kripto para uyarısı yaptı!

ABONE OL 

Kripto paralara yönelik devletlerden resmi açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda Rusya Merkez Bankası Başkanı bu konudaki endişelerinden bahsetmişti. Son olarak Fransa Merkez Bankası Başkanı kripto para uyarısı yaptı.

Fransa Merkez Bankası Başkanı Uyardı

Kripto paraların popülerliği artarak devam ediyor. Her ne kadar fiyat konusunda aşağı ve yukarı olmak üzere sert hareketler olsa da popülerlik artarak sürüyor. Ülkeler bu popülerliğin artışından pek memnun değil. Çünkü kripto paraların ortaya çıkış sebebi merkeziyeti ortadan kaldırmak. Bu sebepten dolayı devletlerin çekinceleri sürüyor.

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, katıldığı bir konferansta Avrupa Birliği’ni uyardı:

”Bu durumun aciliyetini belirtmem gerekiyor. Kripto para regülasyonları konusunda birkaç senemiz kaldı. Bu konuda geç kalıyoruz. Harekete geçmemek ekonomik egemenliğimizin risk altına girmesine sebep olacaktır. Hem dijital paralarda hem de ödemeler konusunda çok daha hızlı olmalıyız.”

Fransa Merkez Bankası Başkanı kripto para uyarısı yaptı!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Yatırımlarını Riskli Buluyor!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kripto paraların fiyat hareketlerinin oldukça sert ve değişken olması sebebiyle uzak durulması gerektiğini ifade etti. Normalde Merkez Bankaları tarafından yatırım tavsiyesi verilmeyeceğini ifade eden Nabiullina, şu ifadeleri kullandı:

”Spekülatif kripto varlıklar kesinlikle en tehlikeli stratejilerdir. Merkez Bankası asla nereye yatırım yapılacağı konusunda tavsiyede bulunmaz ancak burada biri kesinlikle yatırım yapmamalıdır.”

Kripto paralar yükseliş ve düşüş hareketlerinin oldukça yüksek oranlı olmasından da bahseden Nabiullina, ”fiyatlar çok değişken, korkunç kayıtlar olabilir.” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir