El Salvador Bitcoin konusunda vatandaşları uyardı! Satmayın

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin konusunda vatandaşları uyardı! Satmayın

ABONE OL 

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesinin ardından vatandaşlara 30 dolarlık Bitcoin dağıtma kararı almıştı. Bu airdrop etkinliği için bir açıklama daha yapıldı. Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından ”Bitcoin’leri satmayın” açıklaması dikkat çekti.

El Salvador Bitcoin Açıklaması: Satmayın

El Salvador, dünyada bir ilki başararak Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmişti. Ardından tüm vatandaşlara 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtılmasına karar verilmişti. Bu karar ile birlikte vatandaşların alacakları Bitcoin‘leri satmamaları konusunda bir uyarı yapıldı. Dağıtılan Bitcoin‘lerin, Bitcoin kullanımını teşvik etmesi amacıyla verildiği ifade edildi. Bitcoin’lerin alışverişlerde kullanılması gerektiği de açıklamalarından devamında yer alıyor.

El Salvador tarafından bir de kripto para cüzdan uygulaması geliştiriliyor. Chivo isimli uygulamanın diğer tüm kripto para cüzdanlarıyla benzer özelliklere sahip olacağı ve ayrıca işlem ücreti almayacağı ifade edildi.

El Salvador Bitcoin
El Salvador vatandaşları uyardı! Bitcoin’leri satmayın

El Salvador Bitcoin’i Kullanmayı Planlıyor!

Bitcoin dünyada giderek popülerleşirken ülkelerden de resmi adımlar gelmeye başladı. İlk olarak olumsuz gözlerle bakılan Bitcoin zamanla gözde yatırım varlıklarından biri haline geldi. Hal böyleyken Bitcoin‘i yasaklamaktan çok daha çok serbestleşmesini sağlayan ülkelerde ortaya çıkmaya başladı. Bu ülkeler arasında en ciddi adımı El Salvador attı ve Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi olarak kabul etti.

Bu hamlenin hemen ardından Bitcoin‘in ülkedeki ekonomik faaliyetlerin hangilerinde kullanılabileceği tartışılmaya başlandı. Gelen iddialara göre ise ilk olarak işçi maaşlarının ödenmesinde lider kripto para biriminin kullanılması bekleniyor. El Salvador Çalışma Bakanı Rolando Castro tarafından yapılan açıklama ile üç bakanlıkta çalışan işçilerin maaşlarının Bitcoin ile ödenebileceği ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir