Weibo kripto para borsalarının hesaplarını kapattı

 Weibo kripto para borsalarının hesaplarını kapattı

Çin merkezli sosyal medya uygulaması Weibo, ünlü kripto para borsalarının hesaplarını kapattı. Dün de Twitter‘ın kripto para ile ilgili birkaç hesabı kapattığı ortaya çıkmıştı. Bu kararların tam olarak nedeni ise şimdilik bilinmiyor.

Weibo Kripto Para Borsalarını Hedef Aldı!

Dün ortaya çıkan haberle birlikte Twitter’ın kripto para ile ilgili paylaşımlar yapan ve tanınan hesapları kapattığını görmüştük. Bugün ise Çin merkezli sosyal medya uygulaması Weibo‘nun dünyanın en büyük kripto paralarının hesaplarını kapattığına şahit olduk.

Weibo kripto para borsalarının hesaplarını kapattı

Binance, Huobi, OKEx ve MXC‘nin Weibo hesapları kapatıldı. Henüz konu ile ilgili resmi açıklama yapılmadı ancak. Tüm bu borsaların hesaplarının aynı anda erişime kapanması dikkatlerden kaçmadı. Uzmanlara göre ise bu karar Çin hükümetinin istediği üzerine gerçekleşti.

Bilindiği gibi Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası, kendi dijital para projesi olan Dijital Yuan‘ı geliştirmiş ve birkaç eyalette testlerini sürdürmeye başlamıştı. Yine hükümet daha önceki açıklamalarında vatandaşları uyarmış ve Bitcoin’e değil Blockchain’e ilgi gösterilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Twitter Kripto Para Hesaplarını Askıya Almıştı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in kripto paralara olan ilgi ve yatırımları daha önce defalarca gündeme gelmişti. Twitter‘ın Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili bugüne kadar herhangi olumsuz tavrı olmamıştı. Ancak geçtiğimiz gün içerisinde @thecryptodog, @woonomic, @KoroushAK ve @100trillionusd isimli Twitter hesaplarının askıya alındığı ortaya çıktı.

Bu hesapların neden askıya alındığı açıklanmazken, konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir