Kurumsal alım: Altshuler Shaham Bitcoin aldı!

 Kurumsal alım: Altshuler Shaham Bitcoin aldı!

İsrail merkezli varlık yönetim şirketi Altshuler Shaham Bitcoin aldı. Bu alım ile birlikte kurumsal Bitcoin alımlarına bir yenisi eklenmiş oldu. Ayrıca bu alımın 21 bin dolar seviyelerinden yapılması ise dikkatleri çekti.

Altshuler Shaham Bitcoin Alan Şirketlerin Arasına Katıldı

İsrail merkezli varlık yönetim şirketi Altshuler Shaham yöneticisi Gilad Altshuler tarafından 21 bin dolar ortalama fiyat ile toplamda 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Alımın dünyaca ünlü yatırım fonu Grayscale üzerinden yapılması da dikkatleri çekti.

Yatırımın yapıldığı zaman açıklanmayıp şu an açıklanması da merak konusu oldu. Ancak kurumsal Bitcoin alımlarının, Bitcoin fiyatının bu seviyelere gelmesinde büyük rolü olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı birçok dünya devi şirketin yavaş yavaş Bitcoin’e yöneldiği de gelen sızıntılarla ortaya çıkıyor.

Kurumsal Bitcoin alımları
Kurumsal alım: Altshuler Shaham Bitcoin aldı!

Aker ASA Bitcoin Almıştı!

Bitcoin satın alan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Aker ASA isimli holding, Seetee ASA isimli bir şirket kurdu. Şirketin sermayesi 60 milyon dolar değerinde Bitcoin oldu. Yapılan bu hamlenin yanı sıra şirketin amaçları arasında Bitcoin satın almak ve Blockchain teknolojisini kullanarak inovatif projeleri hayata geçirmek olarak açıklandı.

Norveç’in en büyük şirket gruplarından birinin üyesi olan Seetee ASA, projeleriyle kripto para yatırımcılarının yakından takip edeceği bir şirket olmak için gerekli adımı atmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir