Ripple YouTube davasında yeni gelişme!

 Ripple YouTube davasında yeni gelişme!

Ripple yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalık olmuş ve XRP fiyatı bu davadan bir hayli olumsuz etkilenmişti. Bu davadan daha önce açılmış olan Ripple ile YouTube arasındaki dava ile ilgili Ripple CEO’sundan bir açıklama geldi.

Ripple YouTube Davasında Uzlaşma!

Ripple, YouTube üzerinden yapılan canlı yayınla XRP dolandırıcılığından şikayetçi olmuş ve YouTube’a dava açmıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu ile ilgili açıklama yaparak, bu dolandırıcılık yayınlarının önüne geçmek için beraber harekete geçeceklerini belirtti.

Bu yayınların önlenmesinin kripto paraların geleceği için önemli olduğunu da belirten Garlinghouse, anlaşma detaylarını paylaşmadı. Ancak hükümetlerin kripto paraları yakından incelediği bu dönemde güvenlik önlemlerinin üzerinden daha fazla durulması gerektiğini ifade etti.

Ripple CEO'su
Ripple CEO’su, Ripple YouTube davası hakkında açıklama yaptı

Ripple ile MoneyGram İş Ortaklığı Sonlanmıştı!

Dünyanın en büyük para transfer şirketlerinden olan MoneyGram ile Ripple 2 yıl önce iş birliği anlaşması imzalamış ve transferlerin Ripple Blockchain ağında gerçekleştirilmesine karar verilmişti. 2020 yılına kadar aktif bir şekilde süren ortaklık Ripple şirketinin SEC ile davalık olmasının ardından pazar geliştirme ücretini almayacağını açıklamıştı.

MoneyGram, Ripple şirketinden yıl içerisindeki çeyrek dönemlerde Ripple pazar geliştirme ücreti altında XRP alıyordu. MoneyGram, 23 Şubat tarihinde bu yılın ilk çeyreği için Ripple şirketinden pazar geliştirme ücretinden faydalanmayacağını açıklamıştı. Son olarak bugün yapılan açıklama ile birlikte bu iş ortaklığı tamamen son buldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir