Twitter birkaç kripto para hesabını askıya aldı!

 Twitter birkaç kripto para hesabını askıya aldı!

YouTube‘un ardından Twitter da kripto para hesaplarına baskı uygulamaya başladı. Daha önce YouTube’da kripto para ile ilgili kanalların geçici olarak kapatıldığı görülmüştü. Şimdi ise yüksek takipçiye sahip kripto para içerikleri paylaşan Twitter hesapları askıya alındı.

Twitter Kripto Para Hesaplarını Askıya Aldı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in kripto paralara olan ilgi ve yatırımları daha önce defalarca gündeme gelmişti. Twitter‘ın Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili bugüne kadar herhangi olumsuz tavrı olmamıştı. Ancak geçtiğimiz gün içerisinde @thecryptodog, @woonomic, @KoroushAK ve @100trillionusd isimli Twitter hesaplarının askıya alındığı ortaya çıktı.

Bu hesapların neden askıya alındığı açıklanmazken, konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Twitter birkaç kripto para hesabını askıya aldı!

Tweet NFT Devri Başladı!

NFT yani non-fungible token (değiştirilmez token) olarak ifade ediliyor. Tıpkı bir sanat galerisinde yer alan koleksiyon parçaları gibi yalnızca 1 adet bulunan NFT’ler bir koleksiyon parçası kadar ilgi görmeye başladı.

Kripto para dünyasının koleksiyon parçaları olarak adlandırılan bu NFT‘lere yeni bir alanda bir yenisi eklendi. Daha önce bir tweet’in NFT olarak satışa çıkarıldığı görülmemişti. Ancak kripto paralara yakınlığıyla bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet’lerin de NFT olarak satılabileceğini açıkladı ve Twitter’ın ilk tweetini NFT olarak satışa çıkardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir