Bitcoin piyasa değeri yeniden 1 trilyon doları aştı

 Bitcoin piyasa değeri yeniden 1 trilyon doları aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığı yükselişle birlikte 54.800 doları aştı. Bu yükselişle birlikte piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin Piyasa Değeri Yükselişte!

Bitcoin yaklaşık iki haftanın ardından ilk kez 50 bin doları aşarak 54 bin dolar seviyelerine yükseldi. Geçtiğimiz günlerde yaşadığı düşüşle birlikte 1 trilyon doların altına gerileyen Bitcoin bu yükselişle birlikte yeniden 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Şu an Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon 19 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Gelen kurumsal alım haberleri ve Bitcoin ETF haberleri ile birlikte yeniden yükselişe geçen Bitcoin’in hareketleri dikkatleri yeniden üzerine çekti.

Bitcoin piyasa değeri
Bitcoin piyasa değeri yeniden 1 trilyon doları aştı

Yeni Bitcoin ETF’si Onaylandı

Bitcoin ETF’leri bir dönem sürekli gündemde olsa da sürekli olarak reddedilmişti. Özellikle gözler ABD’den gelecek Bitcoin ETF haberlerini beklerken Kanada bu konuda öncü olmuş ve 2 Bitcoin ETF’sini onaylamıştı.

İki Bitcoin ETF‘sinin ardından CI Financial şirketi tarafından sunulan Bitcoin ETF’sini de onayladı. Onayı alan Bitcoin ETF’si Toronto Menkul Kıymetler Borsası (TSX) borsasında alım satıma açılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir