Warren Buffet’ın ortağı: Bitcoin dijital altındır

 Warren Buffet’ın ortağı: Bitcoin dijital altındır

Ünlü yatırımcı Warren Buffet‘ın iş ortağı Charlie Munger yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin‘i dijital altın olarak nitelendiren Munger, Bitcoin hakkındaki fikirlerinden bahsetti.

Charlie Munger: Bitcoin Dijital Altındır

Warren Buffet’ın iş ortağı Charlie Munger katıldığı bir toplantı da CNBC‘ye açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Bitcoin’e yer veren Munger, Bitcoin için şu ifadeleri kullandı:

”Bitcoin bana Oscar Wilde’ın tilki avı hakkında söylediklerini hatırlatıyor. Tarifsizler tarafından yenilmezlerin peşinde koşmak olduğunu söyledi.”

Bu ifade de Oscar Wilde tarafından yapılan ve İngiltere’deki elit kesimi eleştirmek için kullanılan, ”Yenilemeyen şeyleri arayan ve otoritelere uymayan insan topluluğu” ifadesini kullanması da Bitcoin hakkındaki olumsuz görüşlerini destekliyor.

Bitcoin’i altının dijital karşılığı olduğunu belirten Munger, açıklamalarına şöyle devam etti:

”Gerçekten altının yapay bir ikamesi. Ve asla altın almadığım için de asla Bitcoin almam.”

Charlie Munger: Bitcoin Dijital Altındır

Janet Yellen Kripto Para Açıklaması Yapmıştı

Eski FED Başkanı Janet Yellen, ABD’nin terörizm finansmanı için kullanılan kripto paralardan haberdar olması gerektiğini ifade etmiş ve teknolojik finans yöntemlerinin terörizm finansmanı için kullanılmadığından emin olmak istediklerini belirtmişti.

Kripto para sektörünün büyümesinin de endişe verici olduğunu açıklayan Yellen şu ifadelerle açıklamalarına devam etmişti:

”Bence birçok kripto para en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir