MicroStrategy Bitcoin aldığını açıkladı!

 MicroStrategy Bitcoin aldığını açıkladı!

MicroStrategy isimli yazılım şirketi Bitcoin alımlarına yenisini ekledi. Daha önce yüklü miktarlarda yaptığı Bitcoin alımlarıyla dikkatleri üzerine çeken şirket bu defa 1 milyar 26 milyon dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy Bitcoin Alımına Yenisini Ekledi!

MicroStrategy bir süre önce yeniden Bitcoin alacağını açıklamıştı. Dün yaşanan düşüşle birlikte Bitcon yatırımcıları MicroStrategy‘nin Bitcoin alımı açıklamasını beklerken açıklama bugün geldi.

MicroStrategy, 1 milyar 26 milyon dolar ödeme yaparak ortalama 52.765 dolarlık ücretle 19.452 Bitcoin satın aldı. Bu alım ile birlikte şirket toplam Bitcoin sayısını 90.531’e çıkardı.

Alınan Bitcoin’lerin ortalama alım fiyatının ise 23.985 dolar olduğu açıklandı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin aldığını açıkladı!

MicroStrategy Bitcoin’i Tanıtıyor

Michael Saylor, birçok CEO’nun ilgi gösterdiğini söyleyerek etkinliğin bir hayli ilgi çekici olacağını söylemişti. 3 ve 4 Şubat tarihlerinde düzenlenen ‘MicroStrategy World 2021‘ isimli etkinliğe toplamda 22 bin 31 kişi katıldı. Bu kişiler arasında 6.917 işletmeden 8.197 yetkili yer alıyordu.

Etkinlikte Bitcoin’in zirve fiyatının ardından düşüş yaşamasını sorun etmeyerek Bitcoin almaya devam ettiklerini açıklayan Saylor, Bitcoin’in potansiyelini etkinlik boyunca anlattı. Yalnızca MicroStrategy şirketinin değil kişisel olarak da Bitcoin yatırımı yaptığı biliniyor. Yaklaşık 230 milyon dolar değerinde Bitcoin’i bulunan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, katılımcılar arasında birçok CEO’nun yer almasını da şöyle ifade etmişti:

”Etkinliklerimizden birine katılmak için kaydolan bu kadar çok CEO görmemiştim.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir