ABD Merkez Bankası’ndan Dijital Dolar açıklaması!

dijital dolar

ABD Merkez Bankası’ndan Dijital Dolar açıklaması!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatı arttıkça kripto para piyasasının hacmi artışa geçti ve 2 trilyon dolara çok yaklaştı. Birçok yeni yatırımcı kripto para piyasasına girerken ABD Merkez Bankası (FED), Dijital Dolar hakkında açıklama yaptı.

FED Dijital Dolar Açıklaması Yaptı!

ABD’nin geçtiğimiz yıldan beri üzerinde çalıştığı bilinen Dijital Dolar projesi hakkında yeni açıklama geldi. Kripto paralar bu kadar popülerleşmişken Dijital Dolar daha bir merakla bekleniyor. ABD Merkez Bankası (FED) konu hakkında açıklama yaptı ve bazı konulara açıklık getirdi.

Dijital Dolar
ABD Merkez Bankası’ndan Dijital Dolar açıklaması!

Yapılan açıklamaya göre FED, geliştirilen Dijital Dolar‘ın halkın ihtiyaçlarını tam olarak karşılaşması için tüm unsurları (coğrafya, yaş, cinsiyet, ödeme alışkanlıkları) göz önünde bulunduruyor. Teknik zorlukları aşmak için daha fazla çalıştıklarını belirten FED Başkanı Jerome Powell, bu yılın önemli olduğunu vurguladı. Yapılan açıklama:

”Hem politika hem de teknik sorular var ve bunlar çok zorlayıcı sorular. Halka açık bir diyalog kuracağız. Bu arada teknik zorluklar üzerinde çalışıyoruz ve aynı zamanda dünyadaki diğer merkez bankalarıyla işbirliği yapıyor ve çalışmaları paylaşıyoruz.”

Powell, Dijital Dolar’ın piyasanın sağlıklı işleyişini zayıflatmayacak bir yapıda olacağını da belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.