MicroStrategy CEO’su Michael Saylor daha fazla Bitcoin istiyor!

Michael Saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor daha fazla Bitcoin istiyor!

ABONE OL 

Yaptığı yüklü Bitcoin alımlarının ardından açıklama yapan Michael Saylor daha fazla Bitcoin‘e sahip olmak istediklerini açıkladı. Bitcoin satın alma konusunda öncü şirketler arasında yer alan MicroStrategy, Bitcoin eğitim seminerlerine başlamıştı.

Michael Saylor Daha Fazla Bitcoin İstiyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg Crypto Summit‘te yaptığı açıklama ile Bitcoin satın almak için gerekli tüm kaynakların elde edilmesi amacıyla yasal araçları takip edeceklerini belirtti. Yapılan açıklama:

“Öz sermaye ve borç finansmanını dikkate alacağımız konusunda oldukça nettik. Bu varlık sınıfından (Bitcoin) olabildiğince fazlasını satın almak mantıklı.”

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için tahvilleri satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelir ile Bitcoin satın alınmıştı. Son olarak 1 milyar 26 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket daha fazla Bitcoin sahibi olmak istiyor.

Michael Saylor Daha Fazla Bitcoin İstiyor!

MicroStrategy Bitcoin Alımına Yenisini Ekledi!

MicroStrategy bir süre önce yeniden Bitcoin alacağını açıklamıştı. Dün yaşanan düşüşle birlikte Bitcon yatırımcıları MicroStrategy‘nin Bitcoin alımı açıklamasını beklerken açıklama bugün geldi.

MicroStrategy, 1 milyar 26 milyon dolar ödeme yaparak ortalama 52.765 dolarlık ücretle 19.452 Bitcoin satın aldı. Bu alım ile birlikte şirket toplam Bitcoin sayısını 90.531’e çıkardı.

Alınan Bitcoin’lerin ortalama alım fiyatının ise 23.985 dolar olduğu açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir