Walmart Bitcoin ATM’lerini mağazalara yerleştiriyor

Walmart Bitcoin ATM

Walmart Bitcoin ATM’lerini mağazalara yerleştiriyor

ABONE OL 

ABD’nin en büyük market zincirlerinden olan Walmart, mağazalarına Bitcoin ATM’leri eklemeye başladı. Bitcoin’in New York Borsası’nda işlem görmesiyle birlikte ülkede Bitcoin’in daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.

Walmart Bitcoin ATM’lerini Yerleştirmeye Başladı

Geçtiğimiz aylarda Walmart mağazalarında Litecoin ATM’lerinin kurulacağı iddia edilmiş ancak yapılan açıklama ile iddialar reddedilmişti. Bugün gelen haber ile birlikte Walmart mağazalarında Bitcoin ATM’lerinin yerleştirileceği açıklandı.

İlk olarak 200 Bitcoin ATM’sinin mağazalara yerleştirileceği ardından ise 8.000 Bitcoin ATM‘sinin mağazalarda yerini alması bekleniyor.

Bitcoin ATM
Walmart Bitcoin ATM’lerini mağazalara yerleştiriyor

Bitcoin ATM’leri Yaygınlaşıyor!

Bitcoin Depot isimli Bitcoin ATM üreticisi temmuz ayında internet sitesinden yaptığı açıklama ile ABD ve Kanada’da faaliyet gösteren Circle K marketler zincirinin mağazalarına Bitcoin ATM’leri eklediklerini açıklamıştı. 30 farklı eyalette 700’den fazla Bitcoin ATM’si kurulduğunu açıklamıştı.

Circle K’nin Küresel Ürün ve Tedarik Kıdemli Başkan Yardımcısı Denny Tewell şu ifadeleri kullanmıştı:

”Circle K de müşterilerimizin hayatlarını her gün biraz daha kolaylaştırma konusunda tutkuluyuz ve sürekli olarak mağazalarımızdaki deneyimlerini geliştirmenin ve artan ihtiyaçlar ve durumlar için en sevdikleri mağaza olmanın yollarını arıyoruz. Bitcoin Depot ile ortaklığımız, bu taahhüdü daha da geliştirerek markamıza, müşterilerin Bitcoin satın alabilecekleri uygun bir yer olarak hızla büyüyen kripto para birimi pazarında önemli ve erken bir varlık kazandırıyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir