Visa USDC desteğini duyurdu!

 Visa USDC desteğini duyurdu!

Dünyanın en büyük finans şirketleri arasında yer alan Visa, yaptığı açıklama ile sabit fiyatlı kripto para (stable coin) USDC‘nin Visa ağında faaliyet göstereceğini duyurdu.

Visa USDC Desteği Sunmaya Başlıyor!

Visa, USDC ile yaptığı anlaşma ile birlikte USDC’nin Visa ağında ödeme aracı olarak kullanılabilme imkanı sunmaya başlıyor. İlk olarak Crypto.com isimli kripto para borsasında pilot olarak denenecek olan yeni hizmet eğer beklenen verimi verirse dünya çapında bu uygulamaya geçilebilecek.

Visa şirketinin kripto departmanı sorumlusu Cuy Sheffield, Circle (USDC) ile iş birliği yaparak müşterilerinin yeni ödeme yöntemlerini kullanabilmeleri için yardımcı olduklarını dile getiren Sheffield, güvenli ve rahat bir ödeme ekosistemine USDC‘yi entegre edeceklerini daha önceden belirtmişti. Şimdi ise resmi anlaşma sağlandı.

Visa USDC desteğini duyurdu!

Anlaşmanın Önü Daha Önceden Açılmıştı

31 Ocak tarihinde Visa’nın kripto paraları ödeme ağına ekleyebileceğini haberleştirmiştik.

Visa CEO’su Al Kelly 31 Ocak tarihinde şu açıklamayı yapmıştı:

”Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak. Ayrıca Visa’nın küresel olarak kabul edildiği 70 milyon tüccarın herhangi birinden kripto para satın almak için Visa bilgilerinin kullanılmasını sağlamak.”

Kelly, 35 farklı borsanın kart başvurusu yaptığını ve toplamda 50 milyon kart basılmasının söz konusu olduğunu ifade etmişti. Visa CEO’su Al Kelly, kripto paraları eklememek için hiçbir sebep olmadığını belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir