Visa kripto paraları ödeme ağına ekleyebilir

 Visa kripto paraları ödeme ağına ekleyebilir

Dünyanın en büyük finans şirketleri arasında yer alan Visa ödeme ağını kripto para ekleyebilir. Visa CEO’su Al Kelly, yaptığı açıklamada kripto para birimlerini ödeme ağına ekleyerek daha güvenilir ve kullanılabilir hale getirebileceklerinden bahsetti.

Visa Kripto Paralara Bir Hayli İlgi Gösteriyor!

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Visa, ödeme ağına yakında kripto paraları da dahil edebilir. Bu açıklamayı yapan şirket CEO’su Al Kelly şu ifadeleri kullandı:

”Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak. Ayrıca Visa’nın küresel olarak kabul edildiği 70 milyon tüccarın herhangi birinden kripto para satın almak için Visa bilgilerinin kullanılmasını sağlamak.”

Visa kripto paraları ödeme ağına ekleyebilir

Ayrıca birçok kripto para borsasının kendilerine ait kart çıkarmak için Visa’ya başvurduklarını da belirten Kelly, 35 farklı borsanın kart başvurusu yaptığını ve toplamda 50 milyon kart basılmasının söz konusu olduğunu ifade etti.

Böylesine bir potansiyele dikkat çeken Visa CEO’su Al Kelly, kripto paraları eklememek için hiçbir sebep olmadığını belirtti.

Visa USDC ile Ortak Olmuştu!

USDC‘nin sabit fiyatlı olması sebebiyle diğer kripto paralara göre günlük hayatımızdaki kullanım ihtimalini yükseltiyor. Anlaşmayla birlikte Visa, tüm işletmelerin diğer işletmelere USDC transfer edebilecekleri bir kart üretecek. Bu kart sayesinde Visa imzasının bulunduğu tüm işletmelerde alışveriş yapılabilecek.

Visa şirketinin kripto departmanı sorumlusu Cuy Sheffield bir dizi tweet paylaşarak iş birliği hakkında bilgi verdi. Circle ile iş birliği yaparak müşterilerinin yeni ödeme yöntemlerini kullanabilmeleri için yardımcı olduklarını dile getiren Sheffield, güvenli ve rahat bir ödeme ekosistemine USDC‘yi entegre edeceklerini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir