En büyük 10 kripto para – 31 Ocak 2021

 En büyük 10 kripto para – 31 Ocak 2021

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 31 Ocak 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 33.480 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.9 azalarak %62.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 18 milyar dolar artarak 625 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 45 milyar dolar artarak 1 trilyon dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Ethereum stake miktarı 2.827.970 ETH yani 4 milyar dolara ulaştı. Bu stake miktarının artışıyla birlikte Ethereum fiyatı da artış gösteriyor.
 • Rusya Çalışma Bakanlığı yaptığı açıklamada yerel ve ulusal memurların kripto para alımlarını yasakladı. Yasakla birlikte kripto parası olan bu memurların 1 Nisan‘dan önce sahip oldukları kripto paraları ellerinden çıkarmaları gerekiyor.
 • Marathon Patent Group, yaptığı açıklamada 31.135 dolar ortalama fiyatıyla toplamda 150 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Toplamda 4.813 Bitcoin alan Bitcoin madencilik şirketi, normal madencilerin aksine satış yapmak yerine yatırım amaçlı olarak Bitcoin satın aldı.
 • Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla isminden bir hayli söz ettiren eski FED Başkanı Janet Yellen, Joe Biden tarafından ABD Hazine Bakanı olarak tayin edildi. Kripto paralara olan yaklaşımı ile tepkileri çeken Janet Yellen‘ın yapacağı hamleler merakla bekleniyor.
 • Lider kripto para birimine olan ilgi giderek artıyor. Kurumsal şirketlerin Bitcoin alımları bir hayli artış gösterirken Çin merkezli The9 isimli oyun şirketi 26.007 adet Bitcoin madencilik cihazı satın aldı.
 • Google’da Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke dikkatleri çekti. Bu ülkeler sırasıyla; Kolombiya, Nijerya, Arjantin ve Şili oldu.
 • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 25 milyar doları aştı.
 • 22 Ocak tarihinde ise Grayscale’in Basic Attention Token, Livepeer, Decentraland, Chainlink ve Tezos‘u fona eklemek için başvuruda bulunmuştu. Yakın zamanda ise ATOM, DOT, ADA, AAVE ve XMR için başvuru yaptı.
 • Elon Musk, Twitter profili açıklamasına #Bitcoin yazdı. Bugün 32 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, Elon Musk’ın bu hamlesi sonrasında 38.00 dolara kadar yükseldi.
 • Dogecoin, Binance borsasından da Türk Lirası ile alınabilecek. Binance, 29 Ocak Türkiye saati ile 15:00’da DOGE/TRY paritesini işleme açtı.
 • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz ay Ripple‘a dava açmıştı. SEC dava sebebini ise lisanssız menkul kıymet satışı olarak açıklanmıştı. Davada ilk gelişme yaşandı ve Ripple savunmasını yaptı.
 • Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 27.7 milyar dolar büyüklüğe ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir