Cüneyt Özdemir NFT furyasına katıldı

 Cüneyt Özdemir NFT furyasına katıldı

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından başlatılan ‘tweet’leri NFT’ye dönüştürme‘ furyasına Cüneyt Özdemir de katıldı. Beeple tarafından oluşturulan NFT’nin 69 milyon dolar değerinde satılmasıyla birlikte NFT giderek popülerleşmeye başlamıştı.

Cüneyt Özdemir NFT’ye Merhaba Dedi!

Cüneyt Özdemir, 26 Mart tarihinde bir tweet paylaştı. Paylaştığı tweet’in sanat eseri olduğunu belirten Özdemir, NFT’ye göz kırptı. Ardından bu tweet’i Twitter’ın yeni özelliği sayesinde NFT’ye dönüştürdü ve satışa çıkardı. Açık arttırma usulü alıcı bulan NFT’ye 10 bin dolar teklif yapıldı ve tweet 10 bin dolara satıldı.

Satış ile elde edilen gelir Darrüşafaka’ya bağışlandı.

İşte o tweet:

NFT nedir
Bir NFT örneği

The Weeknd NFT Olarak Bir Şarkı Sunacak!

Bir koleksiyon parçasının kripto para birimi olarak satışa sunulduğunu düşünün. İşte NFT dediğimiz şey tam olarak bu. Yalnızca bir adet bulunan veya sınırlı sayıda değerli parçaların kripto para birimleri tarafından kullanılan Blockchain teknolojisi ile birleşmesi sonucunda NFT‘ler ortaya çıkıyor.

Birçok sanatçının ilgisini çeken bu durum, NFT satışlarının artmasını sağlıyor. Son olarak Kanadalı söz yazarı ve şarkısı The Weeknd, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bir şarkıyı NFT olarak sunulacağını belirtti. 14.4 milyon takipçisi bulunan pop yıldızı, NFT’nin daha da bilinir hale gelmesini de bu sayede sağlamış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir