Visa FTX kartlarını iptal etti!

Visa FTX

Visa FTX kartlarını iptal etti!

ABONE OL 

FTX‘in iflas ettiğini açıklamasıyla birlikte bugüne kadar ki iş birlikleri de sonlanmaya başladı. Bu iş birlikleri arasında kritik öneme sahip olan Visa anlaşması da Visa tarafından sonlandırıldı.

Visa FTX Anlaşmasını Feshetti!

Geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmelerin ardından FTX iflas ettiğini açıklamış ve CEO değişikliğine gidilmişti. Ciddi bir şekilde güven kaybı yaratan bu olayın ardından Visa, FTX ile olan kart anlaşmasını iptal ettiği şu ifadelerle açıklandı:

FTX ile küresel anlaşmalarımızı feshettik ve ABD banka kartı programları, ihraççıları tarafından tasfiye ediliyor.

Visa FTX kartlarını iptal etti!

Mercedes FTX Kararını Duyurdu

FTX, Mercedes F1 takımına sponsor olmuş ve F1 aracının üzerinde FTX logosu yer alıyordu. Yaşanan bu olayların ardından Mercedes bir açıklama yaptı ve aracın üzerinden FTX logosunu kaldırılacağını duyurdu.

FTX İflasını Duyurdu

FTX, uzun bir tartışmanın ardından resmi Twitter hesabından yayınladığı tweet ile iflas ettiğini açıkladı. Bu açıklamada iflas başvurusunun yapıldığı ve şirkete yeni CEO atandığı da açıklandı.

FTX CEO’su olan Sam Bankman-Fried istifa etti. Yerine ise John Ray geldi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir