MASAK FTX hakkında açıklama yaptı! İddialar reddedildi

MASAK FTX

MASAK FTX hakkında açıklama yaptı! İddialar reddedildi

ABONE OL 

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), FTX hakkında bir açıklama yaptı ve kendilerine yöneltilen iddiaları reddetti.

MASAK FTX Açıklaması Yaptı

FTX iflasıyla birlikte kripto para piyasasında kaos durumu ortaya çıkmış ve Bitcoin 15 bin 400 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. FTX TR kullanıcıları başta olmak üzere tüm FTX kullanıcıları yatırımlarını kurtarmaya çalışıyor. FTX TR kullanıcılarının tüm varlıklarını aldığı, en ufak bakiyelerin bile banka hesaplarına gönderildiği birçok kullanıcı tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

MASAK kripto para
MASAK FTX hakkında açıklama yaptı! İddialar reddedildi

Bu konuyla ilgili MASAK’a yöneltilen ‘yükümlülüğünü yerine getirmiyor‘ iddiaları bugün yapılan açıklama ile reddedildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Diğer taraftan, basında çıkan haberlere konu FTX.com ticari unvanlı küresel kripto varlık alım satım platformu ile ilişkili olan ve ülkemizde faaliyet gösteren yükümlülerin işlem ve faaliyetleri, FTX.com’a ilişkin haberler kamuoyu gündemine düşmeden daha önce Başkanlığımızca dikkatle takip edilerek yakında izlenmiş ve gerekli tedbirler ivedilikle alınmıştır. Bu tedbirler cümlesinden olmak üzere, FTX.com ticari unvanıyla faaliyet gösteren küresel kripto varlık alım satım platformunun ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişiler nezdinde, Başkanlığımıza kanun ve mevzuat uyarınca verilen görev ve yetkiler çerçevesinde inceleme başlatılmış, bundan başka söz konusu ilişkili kişi ve kurumların bankalar, elektronik para kuruluşları, kripto varlık hizmet sağlayıcıları vb. yükümlüler nezdindeki hesaplarına yapılan işlemler, 5549 s. Kn.’nun 19/A maddesi kapsamında askıya alınmıştır. Başkanlığımız incelemeleri ivedilikle neticelendirilerek ilgili adli ve idari mercilerle paylaşılacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir