Haftalık Teknik Analiz #72 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #72 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #72

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Önemli ve çok büyük haberlerin olduğu bir haftayı geri bıraktık ve grafikteki güzel görünüm bir anda değişip yeni bir dip yapan Bitcoin oldu. Ekim ayından bu yana artan altın gümüş ve borsa bir türlü Bitcoin’e tam yansımamışken böyle kripto merkezli kötü haberlerin gelmesi ile daha da kötü duruma düştü. Bu risk diğer bütün borsaları rezerv kanıtı yapmaya zorlaması ile birçok borsa şüpheli cüzdan hareketleri yapmasından dolayı devam etmekte. Başka borsalarda görülebilir yüksek ihtimal ile. Dolayısıyla bu olaylar durulana kadar borsalarda para tutmamakta fayda var.

Teknik olarak Bitcoin hala 16 bin dolar desteğine tutunmaya çalışıyor. Biz bu analizi yaparken destekte olmasına rağmen çok kırılgan bir piyasa mevcut. ve bu kırılganlık aşağı yönde. Destekte olması dolayısı ile ve özellikle CZ’nin bir kaç olumlu girişimi ile buradan tekrar bir yukarı deneme yapabilir. 18 bin 500 dolar önemli bir direnç. Birçok satış ve short işlem gelebilir. Ancak bu bölgenin üzerine çıkarsa biraz daha güçlenecektir.

16 bin dolar bölgesinin aşağı yönlü kırılımında 14 bin dolara kadar sert bir düşüş gerçekleşme ihtimali çok yüksek. Haberler ile çok sallanan bir fiyat var dolayısı ile son derece dikkatli olmak hatta mümkün ise bir süre alım satımdan uzak durmakta fayda var.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum marketteki kötü haberler nedeni ile tekrar önemli desteğe geri döndü (yeşil alan). Bu bölge önemli ve kaybedilmesi ile 1.000 dolar altını hedefleyecektir. Bitcoin’in hareketini takip edeceğini düşünüyorum, aynı uyarılar bütün market için geçerli.

Düşüşte kritik bölge 1.100 dolar olacak. Bu bölgenin tutması gerekli. Buranın kırılımı ile 800 dolara kadar test edebilir. Marketin çok hassas olması nedeni ile büyük ve riskli işlemlere girmemek gerekiyor. 1.370 dolar – 1.400 dolar önemli durumda ve kırılması ile tekrar yukarı ivme alabilir. Düşen trend ve yatay direnç kesişim bölgesi ve burasının çok yön belirleyici olması muhtemel.

Marketteki hassas durum nedeni ile yukarı hamleler çekimser düşüşler sert oluyor. Mum kapanışlarının önemli olduğu bir hafta. Yön tahmini ve işlem açarken mum kapanışlarını dikkate almakta fayda var.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir