SBF ne anlatıyor?

SBF ne anlatıyor

SBF ne anlatıyor?

ABONE OL 

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Twitter hesabından oldukça garip paylaşımlar yapmaya başladı. Bu paylaşımların ne anlama geldiği ise kripto para yatırımcıları tarafındna anlaşılmaya çalışılıyor.

SBF Ne Anlatıyor? Ne Demek İstiyor?

FTX’in iflasının ardından FTX CEO’su görevden ayrılmıştı. Bu ayrılığın ardından paylaştığı tweet’ler ile yoğun tepkilerle karşılaşan Sam Bankman-Fried, ilginç tweet’ler paylaşmaya başladı.

İlk olarak ‘What‘ paylaşımı yapan SBF, ardından harf harf, ‘HAPPENED‘ paylaşımında bulundu. Bunun hemen ardından ise ‘Yasal ve mali tavsiye değildir. Hatırladıklarımın hepsi bu kadar ama hafızamda hatalar olabilir.” ifadelerini kullandı. Yatırımcılar ise tweet’lerden herhangi bir anlam çıkaramadım.

SBF ne anlatıyor?

Kendisine bu tarz paylaşımların neden yapıldığı sorulduğunda ise ”Bilmiyorum, doğaçlama yapıyorum.” ifadelerini kullandı. Twitter üzerinden birçok kullanıcı çeşitli teoriler ortaya attı. Bu teorilere göre SBF’in Alameda CEO’suna şifreli bir şekilde mesaj vermek istediği için bu yöntemi kullandığı ifade ediliyor.

Ancak ortaya atılan teorilerin gerçeklik payı, SBF tarafından açıklanana kadar bir teoriden ibaret olmaya devam edecek. Bu sebepten SBF’in tweet’leri merakla takip edilmeye devam ediliyor.

Mercedes FTX Kararını Duyurdu

FTX, Mercedes F1 takımına sponsor olmuş ve F1 aracının üzerinde FTX logosu yer alıyordu. Yaşanan bu olayların ardından Mercedes bir açıklama yaptı ve aracın üzerinden FTX logosunu kaldırılacağını duyurdu.

FTX İflasını Duyurdu

FTX, uzun bir tartışmanın ardından resmi Twitter hesabından yayınladığı tweet ile iflas ettiğini açıkladı. Bu açıklamada iflas başvurusunun yapıldığı ve şirkete yeni CEO atandığı da açıklandı.

FTX CEO’su olan Sam Bankman-Fried istifa etti. Yerine ise John Ray geldi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir