Binance CEO’sunun açıklamasıyla Bitcoin 1.000 dolar arttı!

Binance CEO'su

Binance CEO’sunun açıklamasıyla Bitcoin 1.000 dolar arttı!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatında kısa süreleri yükselişlere bir yenisi daha eklendi. Binance CEO’sunun yaptığı son açıklama ile birlikte Bitcoin fiyatı 15 bin 800 dolar seviyelerinden 16 bin 800 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Binance CEO’su Açıkladı, Bitcoin Yükselmeye Başladı

Bitcoin, kripto para sektörünün önemli isimlerinin açıklamalarıyla hassas hareketler sergilemeye devam ediyor. Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun likidite sorunu yaşayan borsalara destek vereceklerini açıklamasıyla birlikte Bitcoin fiyatı yükselmeye başladı.

Açıklamanın hemen ardından 15 bin 800 dolar olan Bitcoin fiyatı 16 bin 800 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin her ne kadar hızlı bir şekilde fiyat düşüşü yaşadığı için eleştirilse de aynı şekilde de yükselişler sergileyebiliyor.

Binance CEO’sunun açıklamasıyla Bitcoin 1.000 dolar arttı!

Binance FTX Olayı Sonrası Fona Destek Yaptı

Dünyanın en hacimli kripto para borsası olan Binance, kullanıcılar için oluşturduğu SAFU isimli güvenlik fonuna ek 1 milyar dolarlık varlık aktarıldı. FTX’in yaşadığı olay sebebiyle yatırımcılar fonlarını çekmekte zorluk yaşamaya başlamıştı.

Binance de benzer bir sorun yaşanmaması için kurduğu SAFU isimli fona 1 milyar dolarlık fon aktarıldı. 1 milyar dolarlık varlığın 700 milyon dolarlık kısmını BUSD ve BNB, 300 milyon dolarlık kısmını ise Bitcoin oluşturuyor.

Binance Rezerv Açıklaması Yapmıştı

Binance, FTX olayı sebebiyle güven kaybının yaşandığı kripto para piyasasında şeffaflık konusuna özen göstermeye başladı. Bu şeffaflık ilkesi gereği rezerv açıklayan Binance, merak edilen soruların da bir nevi yanıtını vermiş oldu.

Mevcut Binance rezervleri şu şekilde açıklanmıştı:

  • BTC(~475K BTC)
  • ETH(~4.8M ETH)
  • USDT(~17.6 MilyarUSDT)
  • BUSD(~21.7 Milyar BUSD)
  • USDC(~601 Milyar USDC)
  • BNB(~58M BNB)

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir