Visa Bitcoin’i desteklemeye başlıyor

 Visa Bitcoin’i desteklemeye başlıyor

Dünyaca ünlü finans devi Visa, Bitcoin ve diğer kripto paraları desteklemeye başlıyor. Hali hazırda kullanmış olduğumuz paraların geleceğinin dijital paralar olacağını dile getiren Visa, gereken desteği vermeye başlıyor.

Visa Bitcoin’i Destekliyor

Visa Bitcoin ve kripto paraları desteklemeye başlıyor. Bu konuda Visa şu açıklamaları yaptı:

“Dijital para kavramı – ya da özel bir anahtarla kontrol edilen nakit dijital versiyonu – Bitcoin lansmanı ile on yıldan fazla bir süre önce yaratıldı. Bugün, yaygın olarak “sabit paralar” olarak adlandırılan fiat destekli dijital para birimleri, dijital para birimlerinin faydalarını ABD doları gibi mevcut para birimlerinin istikrarıyla birleştirerek umut verici yeni bir ödeme yeniliği olarak ortaya çıktı.”

Ardından açıklamalarına şöyle devam etti:

“Dijital para birimi stratejimizi bir süredir geliştiriyoruz. Geçen yıl dijital para ekosistemi için güvenlik altyapısı oluşturan bir şirket olan Anchorage’a yatırım yaptık. Dijital para birimlerinin dijital ödemelerin değerini daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, paranın geleceğinde oynayacakları rolü şekillendirmek ve desteklemek istiyoruz. İzleyen aylarda bu çalışma hakkında sizinle daha fazla paylaşımda bulunmayı umuyoruz.”

Visa’nın böyle bir girişimde bulunması kripto para sektörü açısından son derece olumlu bir gelişme. İnsanların Bitcoin, kripto para ve Blockchain teknolojisine ilginin artması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir