6 ülkede Bitcoin hacmi tavan yaptı

 6 ülkede Bitcoin hacmi tavan yaptı

Bitcoin her ülkeden farklı taleplerle karşı karşı kalıyor. Ülkemiz Bitcoin ve kripto paralara bir hayli ilgili olurken bazı ülkelerde bu durum tam tersi durumda olabilir. Geçtiğimiz günlerde 6 ülkede Bitcoin hacmi tavan yaptı.

6 Ülkede Bitcoin Hacmi Tavan Yaptı

Kripto para araştırmacısı Kevin Rooke geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Açıklamasında bu hafta içerisinde 6 ülkedeki Bitcoin hacminin tavan yaptığını belirtti. İşte o ülkeler:

  • Hindistan – 3 milyon 400 bin dolar
  • Gana – 1 milyon 700 bin dolar
  • Filipinler – 1 milyon dolar
  • Arjantin – 1 milyon dolar
  • Meksika – 700 bin dolar
  • Mısır – 150 bin dolar

Bu ülkelerdeki kripto para hacimleri kendi rekorlarını kırarak en yüksek seviyeye ulaştı. Özellikle Mısır ve Meksika‘daki Bitcoin hacimlerinin ülkemize göre ne kadar az olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Diğer ülkelerdeki hacimlerde pek fazla olmasa da ilginin yavaş yavaş tüm dünyaya yayıldığı görünüyor.

Özellikle Amerika kıtası ve Asya‘daki ülkelerdeki hareketlerin artmasının birkaç sebebi bulunuyor. Kripto para şirketlerinin bu ülkelerdeki belli anlaşmaları sayesinde artış olduğu düşünülüyor. Amerika ve Meksika arasındaki para transferleri için XRP‘nin kullanıldığı bir hizmet bulunuyor. Bunun Meksika’da ilgiyi arttıran etmenler arasında olduğu düşünülüyor.

Hindistan‘da da hükümetin daha önceki sert tavrı geride bırakıp kripto paraların varlığı hakkında olumlu tavır sergilemesinin hacim artışında etkili olduğu düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir