Ethereum işlem ücretleri artıyor

 Ethereum işlem ücretleri artıyor

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum‘da işlem ücretleri artıyor. Özellikle Ethereum ağında faaliyet gösteren merkeziyetsiz uygulamalar sebebiyle ağda transfer gerçekleştirmenin ücreti artıyor.

Ethereum İşlem Ücretleri Yükseliyor

Ethereum Blockchain ağında transfer gerçekleştirmek isteyen kişiler GAS ismi verilen ücreti ödemesi gerekiyor. GAS fiyatları da ağdaki yoğunluğun artması ile birlikte artış gösteriyor. Ethereum işlem ücretlerindeki artış Ethereum Blockchain ağının verimliliğini kaybetmesine sebep oluyor.

18 Temmuz tarihinde 74,033 milyar GAS ödemesi gerçekleştirildi. 74,033 milyar GAS ise 1.4 milyon dolara tekabül ediyor. Ağın bu kadar yoğun olmasının temel sebeplerinden biri en büyük sabit fiyatlı kripto para olan Tether (USDT).

Tether (USDT), Ethereum’un Blockchain ağını kullanıyor ve her geçen gün Tether’a olan ilgi artıyor. Kripto para piyasasında güvenli bir liman olarak görülen Tether sayesinde Ethereum ağı bir hayli maliyetli bir hale geliyor.

Ethereum ağındaki bu problemin bir benzeri EOS ağında mevcut. EOS ağında transfer ücretleri artış göstermiyor ancak transferlerin gerçekleşmesi için CPU, RAM ve NET kiralanması gerekiyor ve transferler böyle gerçekleştirilebiliyor. Kripto paraların böyle problemler yaşaması normal olarak kabul ediliyor ancak kullanılabilirlik açısından olumsuz etkiler devam ediyor.

İlerleyen zamanlarda bu kripto para ağlarında gerçekleştirilen güncellemeler ve yükseltmeler sayesinde bu problemlere çözüm aranacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir