ABD’de bankalar kripto para tutmaya başlıyor

 ABD’de bankalar kripto para tutmaya başlıyor

Amerika Birleşik Devletleri bankaların kripto para tutmasını önünde bir engel olmadığını açıkladı. Bu sayede bankalar kripto para tutabilecekler ve kullanıcılar kripto paralarını bankalara yatırabilecek.

ABD’de Bankalar Kripto Para Tutabilecek

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı‘na bağlı Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) yaptığı açıklama ile bankaların kripto paraları bünyelerinde barındırabileceklerini açıkladı. Yapılan tam açıklama ise şöyle:

“OCC, finansal piyasalar giderek daha teknolojik bir hale geldikçe bankalar ve diğer hizmet sağlayıcıların müşterileri adına geleneksel hizmetler sunmak üzere yeni teknolojilerden ve yenilikçi yollardan yararlanmaları için artan bir ihtiyaç olacağını kabul ediyor.”

Kripto paranın yeni öğrenen ve yatırım yapmak isteyen kişiler kripto paralarını, kripto para cüzdanlarında tutmayı pek güvenli bulmuyor. Özellikle büyük kripto para borsalarının hacklenmesi üzerine yatırımlarını güvenli bir yerde tutmak istiyorlar. Bu sebeple geliştirilen soğuk cüzdanları (internet ile bağlantısı olmayan) kullanan yatırımcılar, bu yönteminde pek güvenilir olmadığını düşünüyor.

Geleneksel bankacılık düzenine alışmış ve hala kullanmakta olan kişiler bankalara daha fazla güveniyor. Alınan bu karar sonrasında kripto para yatırımcıları, yatırımlarını sağlayabilecek daha güvenilir bir alan ortaya çıkacağı için yatırımlarını arttıracaklardır.

Birçok uzmana göre bu açıklama kripto paralara olan ilgiyi arttıracaktır. Hali hazırda olan ilgide güçlenecektir. ABD’de bankalar kripto para tutabilecek ve belki de sektör adına büyük bir gelişme olacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir