Venezuela ordusu Bitcoin madenciliğine başladı

 Venezuela ordusu Bitcoin madenciliğine başladı

Yaşadığı ekonomik problemlerle dünya gündemine gelen Venezuela kripto paralara olan sıcak tavrıyla biliniyor. Venezuela kripto parası Petro ile ülkedeki kripto para kullanımı da giderek yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Venezuela ordusunda görevli olan mühendisler Bitcoin madenciliği yapmaya başladı.

Venezuela Ordusu Bitcoin Madenciliği Yapacak

Instagram’da ortaya çıkan bir video ile Venezuela ordusunun Bitcoin madenciliği yaptığı ortaya çıktı. Bitcoin madenciliği sayesinde ülkedeki ekonomik problemlerle mücadele edebilmek ve ambargolara karşı kripto paralar ile ticaret yapma imkanı ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde İran Merkez Bankası da ülkedeki Bitcoin madenciliği ile elde edilen Bitcoin’leri alacağını açıklamıştı. Alınan Bitcoin ve diğer kripto paralar ithalat ve ihracat işlemlerinde kullanılacak.

Venezuela ordusu Bitcoin madenciliği böyle yapıyor:

Bitcoin Madencilik Geliri Artıyor

Bitcoin madencilik gelirleri, Bitcoin’in 18 bin dolara kadar yükselmesiyle birlikte artış gösterdi. Bitcoin halving döneminde tam olarak 20 Mayıs gününde 20.6 milyon dolar elde eden Bitcoin madencileri, 18 Kasım gününde 21.2 milyon dolar gelir elde ederek mayıs ayındaki kazançlarına yeniden ulaştı.

Glassnode tarafından paylaşılan grafikle daha iyi anlaşılan Bitcoin madenci gelirleri, Bitcoin halving sırasında düşüş göstermiş ve bugüne kadar yavaş yavaş yükselmişti. Ancak 20 Kasım‘dan itibaren sert yükselişlerle bugünkü seviyelerine yükseldi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir