Coinbase kaldıraçlı işlemleri kaldırıyor

 Coinbase kaldıraçlı işlemleri kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase kaldıraçlı işlemleri kaldırma kararı aldı. Coinbase 12 Şubat tarihinde eklenen kaldıraçlı işlemleri ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu‘nun yapmış olduğu düzenleme sebebiyle kaldırma karar aldı.

Coinbase Kaldıraçlı İşlemleri Sonlandırıyor

Kaldıraçlı işlemler sayesinde kullanıcılarına adeta kredi kullandıran sistem, yüksek kâr getirisi ile biliniyor. Yalnızca bakiyeyi üç katına kadar yükselten 3X kaldıraçlı işlemleri bulunduran Coinbase, bu ayın sonunda kaldıraçlı işlemleri tamamen borsada kaldıracak.

Kripto para yatırımcılarının kaldıraçlı işlemleri tercih etmesi spot işlemlerin hacmini azalttığı biliniyor. Kripto paraların fiyatının artması önemsenmeden yalnızca para kazanmak amacıyla kullanıldığı da yine herkes tarafından biliniyor.

Coinbase
Coinbase kaldıraçlı işlemleri kaldırıyor

Coinbase Kullanıcı Verilerini sattığı Ortaya Çıkmıştı

Coinbase‘in sunmuş olduğu Coinbase Analytics sistemi üzerinden üyelik satın alarak suçluların yapmış oldukları işlemleri takip eden devlet kurumları, yaptığı bu takibi açıkladı. Açıklama yapılmasının ardından gözler kripto para borsasına çevrildi. Binlerce tepki alan Coinbase şirketinin bu üyelikleri 250.000 dolar karşılığında sattığı da ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir