Uzun vadeli Litecoin yatırımcı sayısı 5 milyonu aştı!

Litecoin yatırımcı sayısı

Uzun vadeli Litecoin yatırımcı sayısı 5 milyonu aştı!

ABONE OL 

Bir dönemin en büyük kripto paralarından olan ancak uzun süredir sessizliğini sürdüren Litecoin (LTC), yatırımcılarıyla gündeme geldi. Yayınlanan verilere göre Litecoin yatırımcısı olup 12 aydan uzun süredir hareket ettirilmeyen cüzdan sayısının 5 milyonu aştığı duyuruldu.

Litecoin Yatırımcı Sayısı Artıyor!

Coinmarketcap verilerine göre en büyük 15. kripto para olan ve 4.6 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Litecoin, birçok yatırımcı tarafından uzun vadeli yatırım olarak tercih edilmeye başlandı.

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında ”12 aydır Litecoin yatırımcısı olan” cüzdan sayısının 2.55 milyon olarak kayıtlara geçtiği, bu yıl ise yatırımsı sayısının 5 milyonu aştığı açıklandı. IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilerde yatırımcıların hala Litecoin’e güvendiği ortaya çıktı.

Litecoin Halving Gerçekleştirilmişti

Bitcoin‘den aşina olduğumuz halving (ödül yarılanması), Litecoin‘de de uygulanıyor. Litecoin madenciliğinin ödülünün yarılanmasıyla sonuçlanan halving gerçekleşmişti. Halving’in ardından 12.5 LTC olan madencilik ödülü 6.25 LTC‘ye gerilemiş oldu.

Bilindiği gibi halving 4 yılda birlikte gerçekleşiyor ve her 4 yılda bir ödül yarılanıyor. Bu sayede de arz daha yavaş bir şekilde artıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir