Uygulamalara harcanan para ağızları açık bıraktı!

Uygulamalar

Uygulamalara harcanan para ağızları açık bıraktı!

ABONE OL 

Akıllı telefonların dünyada yaygınlaşmasıyla uygulamalar yaygınlaşmaya başladı ve yeni bir meslek daha ortaya çıkmış oldu. 2021 yılının ilk yarısında mobil uygulamalara 65 milyar dolar harcandığı ortaya çıktı.

Uygulamalara Harcanan Para Geçen Yıla Göre Azaldı

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower tarafından yapılan araştırmayla birlikte 2021 yılının ilk yarısında mobil uygulamalara 64.9 milyar dolar harcama yapıldı. Google Play ve App Store mağazalarındaki uygulamaları kapsayan araştırma bir önceki yıla göre verilerin yüzde 3.6 düştüğünü gösteriyor. Yapılan harcamalarının büyük bir çoğunluğu App Store’da yapıldı.

41.5 milyar dolar ile App Store‘dan harcama yapılırken, 23.4 milyar dolar ise Google Play‘deki uygulamaları satın almak için kullanıldı. Harcanan 64.9 milyar doların 44.7 milyar doları mobil oyunlara harcandı.

Uygulamalara harcanan para ağızları açık bıraktı!

App Store 2020 Geliri Göz Doldurdu!

App Store 2020 yılında 64 milyar dolarlık bir gelir elde etti. CNBC kaynaklarından paylaşılan bilgiye göre Noel gününde 1.8 milyar dolar, 1 Ocak günü ise 514 milyon dolarlık bir gelir elde edildiği de paylaşıldı.

Özel günlerdeki harcamaların artışlarıyla birlikte geçtiğimiz yıla göre yüzde 28 artışla 64 milyar dolarlık gelir elde eden App Store, mağazada uygulaması yer alan kullanıcıları da sevindirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir