Huawei P50 tasarımı göründü!

Huawei P50 tasarım

Huawei P50 tasarımı göründü!

ABONE OL 

Huawei, ABD’nin yaptırımlarıyla birlikte akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştı. Geçtiğimiz yıl neredeyse her hafta yeni bir akıllı telefon duyuran şirket, 2021 yılını sessiz bir şekilde geçiriyor. Gelen iddialara göre ise temmuz ayının sonunda Huawei P50 modelinin karşımıza çıkması bekleniyor. Bunun yanında P50 modelinin tasarımı da sızıntı olarak karşımıza çıktı.

İşte Huawei P50 Tasarımı!

Huawei P50 modelinin tasarım sızıntıları karşımıza çıktı. Pembe bir kasa tasarımıyla görünen akıllı telefon iki büyük yuvarlak kamera tasarıma sahip. Benzer bir tasarım, Huawei tarafından satılan Honor şirketinin satışa sunduğu 50 serisinde yer alıyor. Huawei P50 modelinin 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyonu olacak.

Her iki sürüm için farklı işlemciler kullanılacak. Snapdragon 888 ve Kirin 9000 işlemci modelleri iki 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyon karşımıza çıkacak.

Huawei P50 tasarımı

ABD, Huawei’ye Yatırımı Yasakladı

ABD hükümeti aralarında Huawei’nin de bulunduğu toplam 59 şirkete yatırım yapılmasını yasakladı. Bu şirketler arasında Çin savunma sanayisi için üretim yapan şirketlerde yer alıyor. ABD, Xiaomi şirketini de kara listeye almıştı. Xiaomi bu olayı mahkemeye taşımış ve kararın bozulmasını sağlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.